Tenisiści stołowi Dekorglassu po raz pierwszy w historii zagrają w finale Pucharu ETTU. W rewanżowym meczu półfinałowym pokonali u siebie francuski zespół Vaillante Sports Angers 3:1. W pierwszym meczu odnieśli porażkę 3:2.

W sobotnim spotkaniu w Działdowie dwa punkty dla gospodarzy zdobył Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang, a jeden Paweł Fertikowski. Swój pojedynek przegrał jedynie Czech Jiri Vrablik.
 
Trener Piotr Kołaciński powiedział PAP, że był to najbardziej emocjonujący i prestiżowy mecz w historii klubu, który jest debiutantem w europejskich rozgrywkach. - Od początku do końca to była walka o każdy punkt. Cieszymy się, że zakończyla się dla nas szczęśliwe- dodał.
 
Zdaniem trenera, zarówno Yang jak Fertikowski rozegrali świetne zawody, a słabsza postawa Vrablika wynikała z niedoleczonej kontuzji .
 
W pierwszym spotkaniu półfinałowym, rozegranym w marcu we Francji, zawodnicy Dekorglassu przegrali 2:3, więc to oni awansowali po dwumeczu do finału.
 
Finałowego przeciwnika działdowianie poznają w niedzielę 8 kwietnia, po rewanżowym meczu francuskich zespołów Chartres ASTT i Istress TT. W pierwszym spotkaniu ekipa z Chartres wygrała na wyjeździe 3:0.
 
Dekorglass jest trzecią polską drużyną, która wystąpi w finałach Pucharu ETTU tenisistów stołowych; w 2015 roku Olimpia-Unia uległa w finale szwedzkiemu Eslovs AL, a dwa lata wcześniej Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie sprostał rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg.
 
Największym sukcesem klubu z Polski było zdobycie w 1985 roku przez AZS AWF Gdańsk Pucharu Europy, który był wówczas najważniejszym pingpongowym trofeum na kontynencie.
 
Wynik rewanżowego meczu półfinałowego Pucharu ETTU:

Dekorglass Działdowo - Vaillante Sports Angers TT 3:1; 

pierwsze spotkanie 2:3

Wang Yang - Jon Persson 3:2 (11:5, 11:8, 12:14, 6:11, 11:9) 

Paweł Fertikowski - Jens Lundqvist 3:1 (11:8, 11:8, 8:11, 12:10)

Jiri Vrablik - Andrea Landrieu 0:3 (5:11, 5:11, 7:11)

Wang Yang - Jens Lundqvist 3:0 (13:11, 11:9, 11:5)