Emocje trwały do samego końca. To właśnie ostatnia kolejka tegorocznej Lidzbarskiej Ligi Halowej wyłoniła zwycięzcę całego turnieju.

W niedzielę, 25 lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się IX kolejka Lidzbarskiej Ligi Halowej. Niezwykłych emocji dostarczyły wszystkie mecze, ale to dwa ostatnie spotkania były decydujące.
W przedostatnim spotkaniu drużyna LPG (2 miejsce w tabeli i 19 punktów) zmierzyła się z drużyną FC Wylazlowo (5m./15pkt), której uległa 0-3 , tym samym pozbawiając się szans na mistrzostwo.

W ostatnim spotkaniu drużyny Amok (1m./21pkt) i CHG (2m./19pkt) zmierzyły się bezpośrednio o tytuł mistrza. Górą okazali się zawodnicy Amoku, wygrywając 2-1 i tym samym zdobywając mistrzostwo Lidzbarskiej Ligi Halowej.

Królem strzelców rozgrywek z 17 bramkami na koncie został Artur Grążawski (CHG), najlepszym bramkarzem Daniel Szrajder (Petarda Klonowo), natomiast najlepszym zawodnikiem ligi – Michał Bartkowski (Amok).

Podczas turnieju wśród publiczności odbyło się losowanie voucherów na pizzę ufundowaną przez Bar Chata. Dla najlepszych trzech drużyn i wyróżnionych zawodników turnieju, organizator i sponsorzy ufundowali bony na sprzęt sportowy.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn i 120 zawodników.

Wyniki IX kolejki:

16:00 Brake Serwis – Petarda Klonowo 3-5
16:25 Va Banque – Amatorzy 3-2
16:50 Zieluń – OSP Jabłonowo 1-4
17:15 FC Wylazłowo  – LPG 3-0
17:40 Amok – CHG 2-1

tabela koncowa