Jak informuje Policja to już w ciągu kilku dni otrzymali kilka zgłoszeń o oszustwie, policjanci po raz kolejny przestrzegają przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Przypominamy!!! - Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zweryfikować właściciela obiektu.

 - Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zweryfikować właściciela obiektu.

W ciągu kilku minionych dni policjanci otrzymali 3 zgłoszenia od osób, które wpłaciły zaliczkę za noclegi przy ul. Ogrodowej oraz przy ul. Grunwaldzkiej w Sopocie, a po przyjechaniu do miasta okazało się, że budynki o podanym adresie istnieją natomiast nikt w nich nie oferuje apartamentów na wynajem, w których pokrzywdzeni zamierzali wypoczywać. 

Policjanci przypominają o tym, że jeżeli nocleg kosztuje wyjątkowo mało , mieszkanie jest blisko morza i w pełni wyposażone, to trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować. Większe kwatery i pensjonaty są z reguły wpisywane do rejestru w Urzędzie Miasta. Można tam zadzwonić i zapytać, czy taki pensjonat lub kwatera rzeczywiście istnieje.

Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto policjanci radzą aby zweryfikować właściciela obiektu. Aby nie zostać oszukanym powinniśmy zwrócić uwagę na:

- cena za wynajem - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu powinna nam dać do myślenia, 
- brak strony internetowej obiektu - oszuści nie podają zazwyczaj strony internetowej, gdzie można byłoby znaleźć więcej konkretnych informacji o obiekcie, 
- maile na bezpłatnej poczcie -kontaktowy adres e-mail jest zakładany na bezpłatnym serwerze pocztowym, 
- brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko i wyłącznie numer telefonu komórkowego, 
- atrakcyjna lokalizacja, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem, 
- czytaj komentarze - przed wybraniem kwatery warto też sprawdzić internetowe komentarze. 
Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.