Gdzie też ludzie nie chcą spać! A to w ogrodzie zoologicznym, a to w kościele, a to w samochodzie albo w ziemiance. A hotelarze, żeby przyciągnąć gości starają się sprostać tym kaprysom. W wyszukiwarce trivago.pl pokazano niektóre z tych najdziwniejszych. Oto one. Może komuś się spodobają i spędzi tam zdumiewającą noc…

1. Hotel w zoo
Hotel Jamala Wildlife Lodge znajduje się w australijskiej Canberri, na terenie tamtejszego ZOO. Jaka ekscytująca musi być kąpiel w towarzystwie niedźwiedzia oddzielonego od nas tylko szklaną ścianą. Albo obiad z widokiem na lwy w klatce, rekiny i ryby w ogromnym akwarium? Niektóre pokoje tego hotelu to domki na drzewach, z widokiem na całe zoo.
2. Hotel w przędzalni
Także w Polsce można trafić do niezwykłego hotelu. Dawniej w tym miejscu w Łodzi znajdowała się przędzalnia Izraela Poznańskiego. Zbudowano ją w latach 1872-1892 jako największą fabrykę kalisko-mazowieckiego okresu przemysłowego. Dziś jest to zabytkowy budynek, w którym znajduje się czterogwiazdkowy hotel.
3. Hotel w fabryce ciasteczek
Dawniej w tym miejscu wytwarzano krakersy. Teraz, w tym budynku, położonym w centrum Reykjaviku, na Islandii można przenocować. Hotel nazywa się Kex, co po islandzku oznacza ciasteczko.
4. Hotel w szkole
Nocleg w tym miejscu to jak podróż w czasie. Klasa, tablica, liczydło… i wygodne łóżko. Hotel La Scuola Guesthouse, w Lusianie, we Włoszech umożliwia podróż w czasie, właśnie do szkoły. I to do szkoły, co najmniej naszych dziadków. Mieści się bowiem w budynku dawnej szkoły. Dziś swoim wystrojem nawiązuje do historii budynku. Pokoje i całe wnętrze są stylizowane na szkołę. Na półkach w pokojach hotelowych ustawione są globusy i różne pomoce dydaktyczne, na ścianach wiszą mapy, a na korytarzu jest prawdziwa tablica szkolna.
5. Hotel w opuszczonym kościele
Hotel Martin’s Petershop znajduje się w Mechelen, w Belgii. Został urządzony w dawnym kościele. Zamiast zwyczajnych okien są tam kolorowe witraże, pokoje ze sklepieniami, a restauracja hotelowa jest urządzona w stylu kościelnej zakrystii.
6. Hotel w cerkwi
Hotel Malmaison Glasgow w centrum Glasgow urządzono w dawnym kościele greckokatolickim. Nie tylko sam w sobie jest atrakcyjny, to jest również znakomitym miejscem wypadowym do okolicznych sklepów, galerii i teatrów w centrum miasta.
7. Hotel w pałacu
URSO to ekskluzywny hotel, który kiedyś był pałacem. Znajduje się w Madrycie Hiszpanii. Jest urządzony w stylu neoklasycyzmem. Kto zechce tam przenocować, poczuje się jak prawdziwy arystokrata, bo i obsługa jest w nim iście książęca.
8. Hotel w turystycznym karawanie
Na terenie 4-hektarowego parku w Brissarthe, we Francji ustawione są dwie przyczepy z ogrzewaniem i łazienką. Są dość oryginalne, bo w całości, zarówno wewnątrz jak i zewnątrz wykonano je z drewna, co żaden sposób nie przeszkadza w tym, żeby to były luksusowe apartamenty.
9. Hotel w rurach kanalizacyjnych
Das Park Hotel w austriackim Linz to bardzo dziwne miejsce. Oferuje nocleg w betonowej rurze ściekowej o średnicy ok. 2 m. Dzięki malowidłom ściennym i praktycznie urządzonym wnętrzu wcale nie jest tam ponuro. A opłatę za nocleg ustalają sami goście. Na terenie hotelu jest też restauracja, kafeteria oraz baza sanitarna.
10. Hotel w wieży ciśnień
W XIX - wiecznej wieży ciśnień w niemieckim Hamburgu urządzono elegancki, 4-gwiazdkowy hotel Movenpick. Jest uznawany za jeden z najlepszych hoteli w mieście. Ponieważ mieści się w wysokim budynku, bo takie przecież są zazwyczaj wieże ciśnieniowe, zapewnia wspaniałe widoki na tę milionową metropolię.
11. Hotel w średniowiecznej wiosce
Hotel Le Frotte znajduje się w mieście Matera, we Włoszech. Teren, na którym się znajduje jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Nocleg w tym hotelu, a ściślej, w domkach hotelowych czyli po prostu w jaskiniach, które ukształtowały się w XII – XIV wieku to prawdziwe zaproszenie do podróży w czasie.
12. Hotel-pagórek
Jest to zupełnie wyjątkowy, ekologiczny hotel w kształcie pagórka. Można go odwiedzić podczas wyprawy do Chile, a dokładniej do miejscowości Montania. Jest obrośnięty trawą, krzewami i otoczony nieskalaną przyrodą. Z pokojów rozpościerają się piękne widoki na ogrody. Równie ekologiczne są pokoje, w których całe wyposażenie jest drewniane.
13. Hotel na wzgórzach- 360-stopniowy widok z hotelu
Hotel Marmara Antalya w Turcji jest położony na słynnych wzgórzach Falez i roztacza się z niego 360-stopniowy widok na otaczające go Morze Śródziemne.
14. Hotel samochodowy
Dlaczego by tak nie zasnąć w cadillacu, czy w mercedesie? Taką atrakcję zapewnia hotel V8 Motorworld w niemieckim Studgarcie. Oprócz noclegu w samochodzie są tam inne atrakcje dla turystów.
15. Hotel w centrum handlowym
Nocleg w zabytkowym centrum handlowym w belgijskiej Brukseli. Można tam ni tylko zobaczyć, jak kupowali nasi przodkowie, ale także odpocząć po własnych zakupach.
16. Hotel w więzieniu
105 więziennych kwater zmieniono w 40 przestronnych pokoi hotelowych. W hotelu jest sauna, siłownia, patio i ogród ziołowy. W pokojach jest klimatyzacja, telewizory i dostęp do bezprzewodowego internetu. W każdym jest też ekspres do kawy. Więzienie Het Arresthuis otwarto 1862 roku i szybko zyskało sławę jednego z najcięższych zakładów karnych w Holandii. Przez kilka lat było zamknięte, potem było kilka nieskutecznych prób ponownego otwarcia. Wreszcie przeprowadzono w nim generalny remont i zdecydowano, że powstanie tam hotel.
17. Hotel- pies
W Idaho w USA na miłośników psów czeka Dog Bark Park Inn- bed&breakfast w kształcie psa. Jego goście śpią w Tobym – gigantycznym psie rasy beagle. Na pomysł wybudowania psich „apartamentów” wpadło małżeństwo artystów Dennis Sullivan i Francis Conklin. Prowadzą swoje nietypowe B&B od 1997 roku. Na co dzień zajmują się rzeźbieniem psów z drewna… Budynek ma 12 stóp wysokości – mieści się w nim, poza pokojami do wynajęcia, również sklep z pamiątkami oraz studio. Wystrój wnętrz raczej jest dość mierny… Aranżacje „apartamentów” przypominają bardziej polskie kwatery prywatne z początku lat 90.
18. Noc w trumnie
W Berlinie jest ekscentryczny hotel zbudowany przez artystę i muzyka Larsa Stroschena. Hotel Propeller składa się z 35 pokoi, z których każdy ma inną konwencję i wystrój, a także swoją oryginalną nazwę. Są tam pokoje, w których najważniejszy jest kolor (jak Chicken Curry), sypialnię pełną luster (Mirror Room), a także pokoje, w których łóżka zapadły się częściowo pod podłogę. Najbardziej intrygujący jest jednak pokój "Grobowiec", w którym śpi się w...trumnach. Cały hotel przypomina gigantyczne dzieło sztuki.

Publikacja:

Redakcja DlaWas.info

Sieć portali regionalnych - DlaWas.info


Więcej od - Redakcja DlaWas.info

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?